O nas

Impresja Krasiczyn to kompleks hotelowo-bankietowy, w którym zapewniamy profesjonalną organizację imprez m.in. wesela, szkolenia, imprezy integracyjne, uroczyste spotkania rodzinne. Oferujemy Państwu:

  • 23 pokoje – ok. 90 miejsc noclegowych (pokoje 1,2,3,4-osobowe)
  • Salę Bankietowo-Konferencyjną – do 200 osób
  • Salę Kominkową – do 40 osób
  • Salę Klubową – do 40 osób
  • 2 zadaszone tarasy z drewnianymi ławami – do 150 osób

Ponadto atrakcyjna turystycznie okolica, malownicze krajobrazy oraz możliwość aktywnego wypoczynku (jazda konna, rowery, tenis stołowy, bilard, rzutki etc.) czynią Impresję Krasiczyn miejscem idealnym do spędzenia weekendu czy nawet kilkutygodniowego urlopu.

Mapa Krasiczyna i okolic

W odległości 10 km od Przemyśla w kierunku Sanoku leży malowniczo położone miasteczko Krasiczyn, a w nim ośrodek wypoczynkowo-bankietowy „Impresja”. Dogodna lokalizacja sprawia, że jest idealnym miejscem do wypoczynku. Można stąd rozpocząć zwiedzanie Podkarpacia, malowniczych rejonów Parku Krajobrazowego, Pogórza Przemyskiego, Bieszczad oraz Lwowa na Ukrainie.

Impresję dzieli zaledwie kilkanaście kroków od XVI-wiecznego Zamku w Krasiczynie, jednego z najcenniejszych zabytków architektury w Polsce, będącego zabytkiem klasy „0”. Na szczególną uwagę zasługują niespotykane dekoracje na zewnętrznych ścianach Zamku tzw. sgraffitia.

Aby do nas dotrzeć należy najpierw skierować się do centrum miasteczka: w samym rynku, po lewej stronie zobaczą Państwo supermarket Piotruś Pan, a obok niego parking z kostki brukowej.

Za parkingiem skręcamy w lewo – w drogę z kostki cementowej i idziemy/jedziemy przez ok. 200 m w górę. Tuż po pierwszym skrzyżowaniu (po lewej stronie) ujrzą Państwo otynkowany, jasny budynek wyłożony gdzieniegdzie kamieniami. Jest to właśnie Impresja Krasiczyn, a właściwie jeden z budynków należących do kompleksu. Wejście do biura znajduje się w drugim budynku znajdującym się z tyłu za dużym budynkiem.

Historia

Dzisiejszy kompleks budynków – Impresja Krasiczyn wzniesiony został w połowie XIX wieku przez księcia Adama Stanisława Sapiehę, urodzonego w rodzinie książęcej w 1867 r., syna Adama Sapiehy i Jadwigi z Sanguszków.

Ciekawostką jest fakt, że Adam Sapieha był ojcem Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy, który 1 listopada 1946 r. wyświęcił Karola Wojtyłę na kapłana. Zaś 2 listopada Karol Wojtyła już jako neoprezbiter odprawił Mszę Św. prymicyjną w krypcie św. Leonarda w Katedrze na Wawelu.

Obydwa budynki zostały zbudowane z cegieł wykonanych i wypalonych we własnej cegielni księcia Adama Sapiehy, która znajdowała się tuż przy Rynku Głównym w Krasiczynie. Część wypalonych cegieł posiadała wytłoczone inicjały AS (oznaczające Adama Stanisława Sapiehę), bądź WS (Władysława Sapiehę – brata Adama Sapiehy) oraz charakterystyczną strzałę pomiędzy inicjałami – herb Rodu Sapiehów. Dla zachowania pamięci fundatorów cegły z ich inicjałami zostały wmurowane nad każdym z wejść do budynków. Będąc w Impresji będą Państwo mieli okazję zobaczyć wmurowane gdzieniegdzie owe pamiątkowe cegły.

W cegielniach, o których wcześniej wspomniano wytwarzano również cegły dekoracyjne, służące m.in. do murowania ozdobnych kominków. Jak na ówczesne czasy były one robione w dosyć nietypowy sposób, mianowicie z glazurą szklaną na zewnątrz. Część zachowanych cegieł została wmurowana w kominek, tworząc przytulną i rodzinną atmosferę w Sali Kominkowej w Impresji Krasiczyn.

Mniejszy budynek kompleksu był niegdyś spichlerzem Sapiehów, w którym przechowywano zboża. Zaś większy budynek z Salą Weselną był stajnią, w której trzymano konie pociągowe i jeździeckie dla wyższej rangą służby.

Na dziedzińcu między budynkami znajdowały się drewniane szopy, w których stawiano wozy rolne, osprzęt do prac w polu oraz powozy codziennego użytku. 
Powozy księcia Sapiehy oraz konie jeździeckie znajdowały się w jego prywatnej stadninie tuż przy Zamku w Krasiczynie.

Po II Wojnie Światowej, kiedy majątki prywatne stały się własnością państwa, budynki (spichlerz i stajnie) stały się magazynami gminnymi i taką też rolę pełniły przez cały okres PRL-u. Brak odpowiedniej konserwacji, prac porządkowych oraz upływ czasu doprowadziły nieruchomości praktycznie do ruiny. Po upadku komunizmu Gmina Krasiczyn nie widząc konieczności posiadania tak wielkich powierzchni magazynowych oraz z braku funduszy na ich odrestaurowanie i utrzymanie postanowiła – w drodze przetargu – sprzedać działkę wraz z budynkami.

Prywatny inwestor dostrzegając niewątpliwy urok, historię i położenie tych nieruchomości zakupił je w 2002 roku. Postanowił odrestaurować budynki wykorzystując tylko miejscowe materiały i angażując lokalnych wykonawców. Budynek Recepcji został oddany do użytku w 2006 roku. Natomiast Pokoje z Salą Bankietową na przełomie 2007/2008 roku.