Historia
Dzisiejszy kompleks budynków - Impresja Krasiczyn wzniesiony został w połowie XIX wieku przez księcia Adama Stanisława Sapiehę, urodzonego w rodzinie książęcej w 1867 r., syna Adama Sapiehy i Jadwigi z Sanguszków.
Ciekawostką jest fakt, że Adam Sapieha był ojcem Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy, który 1 listopada 1946 r. wyświęcił Karola Wojtyłę na kapłana. Zaś 2 listopada Karol Wojtyła już jako neoprezbiter odprawił Mszę Św. prymicyjną w krypcie św. Leonarda w Katedrze na Wawelu.
Obydwa budynki zostały zbudowane z cegieł wykonanych i wypalonych we własnej cegielni księcia Adama Sapiehy, która znajdowała się tuż przy Rynku Głównym w Krasiczynie. Część wypalonych cegieł posiadała wytłoczone inicjały AS (oznaczające Adama Stanisława Sapiehę), bądź WS (Władysława Sapiehę – brata Adama Sapiehy) oraz charakterystyczną strzałę pomiędzy inicjałami – herb Rodu Sapiehów. Dla zachowania pamięci fundatorów cegły z ich inicjałami zostały wmurowane nad każdym z wejść do budynków. Będąc w Impresji będą Państwo mieli okazję zobaczyć wmurowane gdzieniegdzie owe pamiątkowe cegły.
W cegielniach, o których wcześniej wspomniano wytwarzano również cegły dekoracyjne, służące m.in. do murowania ozdobnych kominków. Jak na ówczesne czasy były one robione w dosyć nietypowy sposób, mianowicie z glazurą szklaną na zewnątrz. Część zachowanych cegieł została wmurowana w kominek, tworząc przytulną i rodzinną atmosferę w Sali Kominkowej w Impresji Krasiczyn.
Mniejszy budynek kompleksu był niegdyś spichlerzem Sapiehów, w którym przechowywano zboża. Zaś większy budynek z Salą Weselną był stajnią, w której trzymano konie pociągowe i jeździeckie dla wyższej rangą służby.
Na dziedzińcu między budynkami znajdowały się drewniane szopy, w których stawiano wozy rolne, osprzęt do prac w polu oraz powozy codziennego użytku.
Powozy księcia Sapiehy oraz konie jeździeckie znajdowały się w jego prywatnej stadninie tuż przy Zamku w Krasiczynie.
Po II Wojnie Światowej, kiedy majątki prywatne stały się własnością państwa, budynki (spichlerz i stajnie) stały się magazynami gminnymi i taką też rolę pełniły przez cały okres PRL-u. Brak odpowiedniej konserwacji, prac porządkowych oraz upływ czasu doprowadziły nieruchomości praktycznie do ruiny. Po upadku komunizmu Gmina Krasiczyn nie widząc konieczności posiadania tak wielkich powierzchni magazynowych oraz z braku funduszy na ich odrestaurowanie i utrzymanie postanowiła - w drodze przetargu - sprzedać działkę wraz z budynkami.
Prywatny inwestor dostrzegając niewątpliwy urok, historię i położenie tych nieruchomości zakupił je w 2002 roku. Postanowił odrestaurować budynki wykorzystując tylko miejscowe materiały i angażując lokalnych wykonawców. Budynek Recepcji został oddany do użytku w 2006 roku. Natomiast Pokoje z Salą Bankietową na przełomie 2007/2008 roku.